Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Szum opon doprowadza mnie do białej gorączki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Szum opon doprowadza mnie do białej gorączki!!!

    Gratki nowego auta niech pomyka długo i bez problemów

  • #2
    [O2] Szum opon doprowadza mnie do białej gorączki!!!

    W październiku 2010r kupiłem nówke Octavie II FL 1.4 tsi. przez 10 m-cy zrobione został 4 tyś km (mało to fakt) szum opon przy prędkości powyżej 80km/h jest nie do zniesienia!! Jadąc w trasie dłużej niż 40, 50km bębenki w uszach tego nie wytrzymują ( CZYTAŁEM FORUM I MÓJ PRZYPADEK NIE JEST ODOSOBNIONY). Opony na których wyjechałem z salonu to goodyear (letnie). Byłem u kilku wulkanizatorów i mówili, że ta firma robi opony półtwarde więc powinny być eleganckie (i mi też tak się wydaje). WNIOSEK MÓJ JEST TAKI, że wjebaliśmy się na mine z tymi autami pod tym względem, to jest wada konstrukcujna tego auta i chyba nie da się nic zrobić. OSOBIŚCIE MOCNO ŻAŁUJĘ ŻE KUPIŁEM TEN SAMOCHÓD (mogłem dołożyć 8 tyś i kupić Passata B6 1.4 tsi ale już wpłaciłem zaliczke na Skode jak zobaczyłem po jakiej cenie jest Passat Jeździłem różnymi autami ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem) MASAKRA!!!
    Jakieś porady od innych użytkowników tego badziewia?? (nie licząc głośniejszego słuchania radia ani stoperów w uszy) :/
    LOREN* 1.4 tsi

    Komentarz


    • #3
      A może to nie opony tylko uszczelki w drzwiach. Tam nieszczelnościu szumią po przekroczeniu 80 km/h ?
      Pozdrawiam
      Piotr

      Komentarz


      • #4
        hmmm... może zmień na próbę opony? a w mojej o2fl nie zawuażyłem niczego podobnego, oponki pewnie mamy takie same
        Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem...

        mój szkodnik

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez LOREN* 1.4 tsi
          OSOBIŚCIE MOCNO ŻAŁUJĘ ŻE KUPIŁEM TEN SAMOCHÓD
          To sprzedaj i kup sobie Passata B6 Bez sensu się męczyć.
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            Zmienić koła na 14", szerokość 185, opony typu "green -eko", nie jeździć więcej niż przepisowe prędkości.
            Faktem jest, że wyciszenie Octavii nie jest najlepsze, niemniej jednak zazdroszczę bardzo dobrego słuchu.

            Komentarz


            • #7
              eeee tam dobrego, teraz uszy myje raz w tyg przez ten samochód
              opony zmienie jedynie na zimowe, ale to dopiero w listopadzie.
              o tych uszczeklach w drzwiach też się naczytałem na forum, fakt że troche słychać, człowiek już gupieje co to może być :/ Wczoraj mi też przyszło do głowy, że to może nawiew (bo na I i II biegu nie chodzi najciszej o reszczcie nie wspomne)mam jeszcze Astre II z 99r. na I biegu w ogóle nie słychac a wieje, drugi jest znośny.
              LOREN* 1.4 tsi

              Komentarz


              • #8
                LOREN* 1.4 tsi, u mnie dopiero na 225/45/17 słychać szum z opon. Na kierunkowych ( czyli z zasady głośnych ) zimówkach UG7+ 205/55/16 jest bezproblemowo.

                Najprostsza sprawa podmienić z kimś na chwilę całe koła i sprawdzić na innych oponach lub opcjonalnie przejechać się inną OII FL.

                BTW.
                Czym jeździłeś przed OIIFL i co to za model tego GY ( Optigrip/Efficientgrip/NCT5 )?
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  U mnie na seryjnych nowych oponach 195/65 r15 nie było nic słychać

                  Po przekładce /próbnej/ na koła 225/45 r17 było bardzo głośno ....ale okazało się że 2 z tych opon było wyząbkowane
                  Po ich wymiane na nowe stały się ciche i "próbna" przekłądka stała się docelową :-)

                  podsumowując - różnica między 195 a 225 w głośności jest niewielka, choć odczuwalna powyżej 100km/h

                  jakość i stan opon ma kolosalne znaczenie.

                  pozdrawiam
                  iksar
                  nawet dobre zapalniczki są na benzynę :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Mam to samo na oponach kormorana,

                    przełożyłem na jazdę testową na dunlopy i problemu nie ma.
                    Pozdrawiam

                    Mariusz

                    AGR 1,9 TDI


                    Panda 1,1

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja miałem ten sam problem tylko na zimówkach Cooper. Po zakupie jeździłem na nich kilka dni, i już myślałem że trzeba łożysko zmieniać, ale po zmianie opon wszystkie szumy ucichły.
                      A szumiało niemiłosiernie, bo to zimówki były:]
                      Moja Balbina

                      Komentarz


                      • #12
                        LOREN* 1.4 tsi, mam niefabryczne Goodyear-y i mam to sam Wystarczy że zmienię na zimówki również Goodyear i cisza Niestety ale ta marka opon szczególnie letnich jest głośna Tylko nie wiem czemu tak żałośnie rozwodzisz się nad Skodą Przecież to ewidentnie wina opon No fak że skoda mogła by być troche lepiej wyciszona ale cóż Mniej kosztuje od paska
                        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Stało sie, kupiłeś ten badziew, kasa poszła sie j...ć :szeroki_usmiech .
                          Trzeba samemu przekonać co warte są te lubiane przez nas czeszki, NIc sie nie zmienia, u nas dziwnie tak jest , że sie Polak lubuje w "niemieckiej" - najlepiej VałWejowskiej....techgnologii.
                          Rozumiem Cię doskonale. Też sie dałem na to nabrać. Na szczęscie na 3-latka ale i tak kasa w plecy.
                          O2 to kiepsko wyciszony, a wg mnie z silnikiem 1,9 TDI na PD wręcz głośny wózek za dość sporą kasę. Są marki "mniej uznane" których modelami w tej klasie jeździ sie przyjemniej, ciszej i podobna jest awaryjność.
                          Opony tu szumią i tyle. Jedne bardziej inne mniej. Guma ma tu ogromne znaczenie gdy wyciszenie od nadkoli jest tak kiepskie. Spróbój z kimś na chwilkę podmienić sie na oponki, najlepiej przejechać sie tym drugim autkiem na jego kapciech i po przekładce porównać wrażenieu siebie.
                          Sprawdź to , zainwestuj w dobre kapcie koniecznie samemu stestowane i nie ma innego wyjścia. Chyba, że jesteś aż tak wyczulony (też Cie zrozumiem bo po 2 latach kulania nadal mnie to auto czasami irytuje) i nie bedzie innego wyjścia jak przeżyć stratę i sprzedawac za niedługo...Z tym Paskiem to nie pofarciło Ci sie rzeczywiście.
                          Też mam Astrę tyle, że III 1,7 klekota i to cichsze jest podczas jazdy niż O2 w klekocie.
                          Przed nią żonka latało Golfikiem IV 1,9 SDI na pompie to była de lux limuzyna jeśli chodzi o wyciszenie przy szkodniku. Poważnie. Zdecydowanie ciszej od opon i silnika.....( ale pompki robią swoje - praca 1,9 na pompie a traktora na PD to 2 różne światy)

                          Powodzenia

                          Komentarz


                          • #14
                            No jasne... bo jak szumi, to oczywiście cała marka jest do bani. Jak masz nowe auto, to wracaj do swrvisu i reklamuj. Ja mam Octavkę z 99r z przebiegiem prawie 270 tyś. i w środku błoga cisza (oczywiście po rozgżaniu silnika).

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Alonzo_
                              Przed nią żonka latało Golfikiem IV 1,9 SDI na pompie to była de lux limuzyna jeśli chodzi o wyciszenie przy szkodniku. Poważnie. Zdecydowanie ciszej od opon i silnika.....( ale pompki robią swoje - praca 1,9 na pompie a traktora na PD to 2 różne światy)
                              Ale pojechałeś, na zmianę jeździmy do pracy Ja swoją OII 1.9TDI i kolega swoim Golfem IV 1.9SDI i powiem Ci że nie wiem skąd u Ciebie taka opinia. Powiem wręcz, że jest dokładnie odwrotnie.

                              [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 18:49 ]
                              A swoją drogą to jak kupujecie swoje auta skoro jesteście tak mocno zaskoczeni słabym wyciszeniem auta. :roll:
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez AdamB
                                A swoją drogą to jak kupujecie swoje auta skoro jesteście tak mocno zaskoczeni słabym wyciszeniem auta. :roll:
                                Eee zawsze pozostaja stopery :diabelski_usmiech
                                a na marginesie mówiąc ja nie narzekam na wygłuszenie O II FL

                                Komentarz


                                • #17
                                  kolego LOREN* 1.4 tsi sprzedaj w pierona tą skodzinę bo nie ma nic gorszego jak jazda obrzydzonym autem a za pieniążki ze sprzedaży kup sobie np LEXUSA co prawda będzie miał parę latek ale komfort nieporównywalny ze skodą

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez AdamB
                                    Zamieszczone przez Alonzo_
                                    Przed nią żonka latało Golfikiem IV 1,9 SDI na pompie to była de lux limuzyna jeśli chodzi o wyciszenie przy szkodniku. Poważnie. Zdecydowanie ciszej od opon i silnika.....( ale pompki robią swoje - praca 1,9 na pompie a traktora na PD to 2 różne światy)
                                    Ale pojechałeś, na zmianę jeździmy do pracy Ja swoją OII 1.9TDI i kolega swoim Golfem IV 1.9SDI i powiem Ci że nie wiem skąd u Ciebie taka opinia. Powiem wręcz, że jest dokładnie odwrotnie.

                                    [ Dodano: Nie 28 Sie, 11 18:49 ]
                                    A swoją drogą to jak kupujecie swoje auta skoro jesteście tak mocno zaskoczeni słabym wyciszeniem auta. :roll:
                                    Ad1. O2 to zwykły kompakt, wiem, że nie można od tego cudów wymagać. Nie płaczę na to tylko wyrażam swoje zdanie. A jest takie jake jest. Wyciszenie od kół to jedno - z tym spokojnie mozna żyć - żeby mieć cisze trzeba kupić auto wyższj klasy. Ale głośna praca PD plus wyciszenie kompakta i efekt jest taki, zę wiele innych marek jest cichszych i przyjemniejszych "w odbiorze" dzieki cichemu CR niż uparty VWej z tym nietrafionym PD.
                                    Może to mój egzemplarz jest taki głośny - nie wiem, ale jest oryginał, nie bity, takze nie powienien odbiegać od normy.
                                    Miałem Golfika 6 lat, w ub roku sprzedany, Skodą jeżdżę 2 z hakiem i dla mnie golf był cichszy.

                                    Ad.2
                                    Właśnie.... Nie jeździło sie wcześniej bo znajomi co mieli firmowe O2 "nie mieli czasu" a jazda próbna przy zakupie była sobie po uliczkach Gdyni. A szum i hałas daje sobie znać głównie przy większych prędkościach. Uratowałby sprawę 6-bieg. Bo najbardziej dokuczliwie od silnika wg mnie jest np pow 140 km/h. A szóstka wyciszyłaby to.
                                    Sądzę, że w benzynce O2 niczym nie odbiega od średniej w klasie także tu zapewne jest wszystko OK. A ten "szum" u kolegi pewnie kwestia opon, który (może i też u mnie i w innych egzemplarzach) możnaby to troszkę lepszymi gumami poprawić. A ogólny niesmak u kolegi potęguje to, że kilka tysi więcej i miałby paska a tu już róznica do O2 jest. Tak mi sie wydaje, bo mnie to właśnie by nie dawało spokoju po zakupie nowego auta z którego byłbym niezadowolony.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      LOREN* 1.4 tsi, a jaki dokładnie model goodyera masz na aucie :?:

                                      [ Dodano: Pon 29 Sie, 11 10:24 ]
                                      LOREN* 1.4 tsi, a jaki dokładnie model goodyera masz na aucie :?:
                                      Zamieszczone przez LOREN* 1.4 tsi
                                      szum opon przy prędkości powyżej 80km/h jest nie do zniesienia!! Jadąc w trasie dłużej niż 40, 50km bębenki w uszach tego nie wytrzymują
                                      to na pewno opony ?
                                      jaki jest ich rozmiar ?
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Oczywiście hałas to subiektywne odczucie, ja jednak nie narzekam. Fakt, wyciszenie np. w Peugeocie 407 moich rodziców jest lepsze, ale tylko trochę, nie ma absolutnie przepaści, tam opony też całkiem wyraźnie słychać. A jednak między autami jest różnica klasy.
                                        LOREN* 1.4 tsi , masz nowe auto na gwarancji, to może najpierw sprawdź, czy wszystko jest z nim OK. Najprościej przejechać się innym takim samym autem dla porównania. Jakbyś był kiedyś w Wawie to służę pomocą . Druga rzecz - podjedź do wulkanizatora, ale takiego, który ma wyważarkę z testem drogowym, może któraś opona jest wadliwa? Na podnośniku zakręć kołami - sprawdź łożyska - może któreś jest wadliwe i hałasuje.
                                        A co do Passata, to z silnikiem 1.4 TSI byś nim raczej nie poszalał, to większe i cięższe auto od Octavii, a jakbyś wziął większy silnik, to różnica nie byłaby już 6 tyś :wink:

                                        [ Dodano: Pon 29 Sie, 11 15:00 ]
                                        Jeszcze jedno. Czy ten hałas był od początku, czy pojawił się teraz? Bo jeśli teraz, to może wyząbkowały się opony. W poprzednim aucie fabryczne opony wyząbkowały mi się po jednym sezonie, huk robiły niemiłosierny, w sumie wytrzymałem na nich dwa sezony i wywaliłem. Nowe były cichutkie i nie wyząbkowały się przez kolejne trzy sezony aż do sprzedaży auta.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja mam opony continental 195/65/15 fabryczne i są ciche.Goodyeary są dość głośne twarda guma.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez dareks281
                                            Ja mam opony continental 195/65/15 fabryczne i są ciche.Goodyeary są dość głośne twarda guma.
                                            Ja też mam continentale i specjalnie jakiegoś szumu na który zwróciłbym uwagę nie słyszę.
                                            W 1,4 TSI silnik jak się jedzie równo, jest dość cichy może dlatego kolega uczulił się na te opony. Gdyby kupił 1,9 TDI, to pewnie szumu opon by nie słyszał.
                                            Skoda jest to samochód dla mas, więc czego można wymagać???? Niektórzy mówią, że dla emerytów, a w późniejszym wieku słuch jest słabszy, to i wyciszenie nie musi być dobre.

                                            Pozdrawiam
                                            Marcin

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Szum opon doprowadza mnie do białej gorączki!!!

                                              Zamieszczone przez LOREN* 1.4 tsi
                                              W październiku 2010r kupiłem nówke Octavie II FL 1.4 tsi. przez 10 m-cy zrobione został 4 tyś km (mało to fakt) szum opon przy prędkości powyżej 80km/h jest nie do zniesienia!! Jadąc w trasie dłużej niż 40, 50km bębenki w uszach tego nie wytrzymują ... :/
                                              U mnie przy 50km/h jest super cicho (na fabrycznych continentalach).
                                              Przy 140km/h najwięcej szumu dociera z okolic lusterek (przy okazji czy jest już jakiś wątek dot. wyciszania lusterek?)

                                              a gdyby ktoś chciał to można wyciszyć profesjonalnie autko:
                                              SztukaWyciszania.pl - najlepsze możliwe wyciszenie i wygłuszenie aut.
                                              przynajmniej ceny mają profesjonalne :diabelski_usmiech
                                              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Octavia II ma niestety bardzo dużą tendencje do ząbkowania tylnych opon. Geometrię mam ustawianą regularnie. Niestety jak samochód często jeździ bez obciążenia po nierównych drogach tylne opony bardzo łatwo ząbkują. Mam przebieg niecałe 80000 a w dwóch do tej pory kompletach opon mam ten sam problem. Pomaga przekładanie opon z tyłu na przód co maks 10000 km.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam wszystkich Skodziarzy!
                                                  opony Goodyer Excellence 195/65/R15
                                                  Jeżdżąc po mieście do 60, 65km/h auta w ogóle nie słychać, póżniej już nie jest tak kolorowo.
                                                  Fakt - silnik 1.4 tsi super pracuje i jest cichutki ( może dlatego tak słychać opony)
                                                  auta jak miało przejechane około 1800km (luty br.) jechałem na Świniujście, po przejechaniu 150km wskoczyłem na S3 przy prędkości 120, 140km/h benbenki w uszach miały już dostyć (pewnie też przez te lusterka :/).
                                                  Dzisiaj będe u znajomego który jeździ OII przed liftem, popytam jak u niego jest i umówie się na założenie jego opon o ile ma inne niż ja, póżniej też postaram się założyć Fuldy, które teraz mam na drugim aucie i których nie słychać. Dam znać jak sprawdze.
                                                  PS. marcink_1 dobry text, w pełni się z Tobą zgadzam
                                                  LOREN* 1.4 tsi

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X